Barcelona „Boqueria”

0

Wirtualna wizyta do „La Boqueria” w Barcelonie

Mercado de San José, bazar znany jako „La Boquería” jest położone na Rambla de Barcelona. Oprócz miejsca do zakupu wszystkich rodzajów świeżych produktów, jest to również jedno z najczęściej odwiedzanych atrakcją turystyczną.

Ma powierzchnię 2583 m² i ponad 300 stoisk, oferujących różnorodne produkty żywnościowe zarówno lokalne jak i egzotycznych pochodzących z całego świata. Jest to największy rynek handlowy z żywnością w Katalonii i jedno z najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc.

Bazar został otwarty w 1840 roku, na początku był to rynek handlowy usytuowany na zewnątrz, u bram starego miasta, na klepisku zwanym „Pla de la Boqueria”, gdzie uliczni sprzedawcy i rolnicy z okolicznych wsi i gospodarstw rolnych zainstalowali swoje stragany w celu sprzedaży ich produkty. Rynek ten był poza murami miasta, aby zaoszczędzić opłatę podatku od wwożonych do miasta towarów.

Uprzywilejowane położenie w centrum miasta i jego nie powtarzalna atmosfera spowodowały ze jest to miejsce obligacyjnej wizyty podczas pobytu w Barcelonie.

Udostępnij

Comments are closed.