Pielgrzymka do Lourdes

0

Pielgrzymka do Lourdes z wizytą w Barcelonie

Pierwszy dzień przeznaczony będzie na poznanie uroków Barcelony. Zwiedzimy najbardziej emblematyczne miejsca tego uroczego miasta które pokaże państwu nasz przewodnik. W czasie pobytu odbędą Państwo podróż wzdłuż malowniczego wybrzeża Katalonii aż do Lourdes, zwiedzając po drodze Montserrat i Andorra la Vella, stolicę Andory. Po jednodniowym pobycie w Lourdes wrócimy na Costa Brava gdzie będą Państwo dysponować czasem wolnym na zwiedzanie okolic, odpoczynek na plaży lub zakupy w w La Roca Village Outlet.
pielgrzymka lourdesDzień 1: Przylot do Barcelony
Przylot do Barcelony, Hiszpania. Na lotnisku w Barcelonie lub Gironie będzie czekał na Państwa nasz pilot, który będzie Waszym opiekunem aż do dnia wylotu. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
pielgrzymka lourdesDzień 2: Barcelona
Po śniadaniu pojedziemy klimatyzowanym autokarem zwiedzać Barcelonę. Oprócz pilota w czasie zwiedzania będzie Państwo towarzyszył oficjalny polski przewodnik. Zwiedzanie rozpoczniemy od Rambli – najsłynniejszej spacerowej ulicy w mieście, która zaczyna sie przy Placu Katalońskim i kończy się przy pomniku Kolumba. To właśnie tutaj na Rambli znajduje sie najstarszy bazar La Boqueria.Przejdziemy do dzielnicy gotyckiej ze słynną katedrą świętej Eulalii, Placem Królewskim i budynkiem Generalitatu – siedziby Rządu Autonomicznego Katalonii, stojącym na przeciwko budynku zarządu miejskiego. Zwiedzimy również słynną Katedrę Santa Maria del Mar. Na Paseo de Gracia poznają państwo historię domów Gaudiego: Casa Batllo i Casa Mila – „La Pedrera”- zwana kamieniołomem. Na koniec dzisiejszego dnia proponujemy spacer po parku Guell. Następnie pojedziemy na wzgórze Montjuic gdzie można podziwiać panoramę całej Barcelony, zobaczymy również stadion olimpijski i obiekty sportowe, które zostały zbudowane na Montjuic z okazji olimpiady.Po drodze na Montjuic zatrzymamy się na stadionie Camp Nou gdzie będą państwo mogli zwiedzić muzeum klubu piłkarskiego FC Barcelona. Kolacja w hotelu. Po kolacji pojedziemy na show flamenco. Powrót do hotelu. Nocleg.
pielgrzymka lourdesDzień 3: Andorra
Po śniadaniu wyruszymy do Lourdes, po drodze zatrzymując się w Montserrat i w Andorra la Bella – stolicy Andory. Najpierw pojedziemy z oficjalnym polskim przewodnikiem do Montserrat, gdzie na wysokości 720 m n.p.m znajduje się klasztor Benedyktynów. Jest tam XVII wieczna bazylika z Czarną Madonną – La Moreneta – opiekunką Katalonii, to drugie po Santiago de Compostela miejsce pielgrzymek w Hiszpanii. Legenda głosi że wyrzeźbił ją św. Łukasz, a do Barcelony przywiózł św. Piotr. Ukrywana przed Maurami miała zostać cudownie odnaleziona w jednej z grot masywu Montserrat w IX wieku.Andorra la Vella. Historia miasta sięga dziejów datowanych z przed narodzin Chrystusa. Miasto położone jest na południowych stokach Pirenejów na wysokości 1409 m n.p.m., dzięki czemu stała się popularnym kurortem narciarskim. Będziemy tam mieli kilka godzin czasu na odpoczynek, zakupy i spokojny spacer po tym malowniczo położonym miasteczku. Potem kontynuujemy podróż do Lourdes. W Lourdes zakwaterowanie, kolacja, nocleg w hotelu.

pielgrzymka lourdesDzień 4: Lourdes
Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Lourdes (chętni mogą uczestniczyć w międzynarodowej mszy świętej o godzinie 9:30). Największy we Francji i jeden z największych na świecie ośrodków kultu maryjnego i cel pielgrzymek, odwiedzany rocznie przez 6 mln osób z całego świata. Według nauki Kościoła rzymskokatolickiego 11 lutego 1858 r. przy jaskini Massabielle 14-letniej Bernadecie Soubirous objawiła się Matka Boża, przedstawiając się jej w miejscowym dialekcie: «Que soy era Immaculada councepciou» – «Jestem Niepokalane Poczęcie». W 1874 w tym miejscu ustawiono statuę Matki Bożej z Lourdes, następnie neogotycką bazylikę. Sama Bernadette Soubirous wstąpiła w 1866 roku do klasztoru Nevers, a w 1933 r. została kanonizowana. Zobaczą Państwo Grutę Objawień, Bazylikę Gorna, Kryptę i Bazylikę Różańca Świętego. Po kolacji proponujemy udział w wieczornej (o 21:00) procesji z pochodniami. Nocleg w hotelu.
pielgrzymka lourdesDzień 5: Costa Brava
Po śniadaniu powrót do hotelu na Costa Brava. Wybrzeże to posiada łagodny klimat śródziemnomorski, gwarantując ponad 300 słonecznych dni w roku i przyjemne letnie noce. W Tosa del Mar zaczyna się część wybrzeża zwana Costa del Maresme; jest to odcinek, który stanowi prawie 50-kilometrową piaszczystą plażę. Wzdłuż niej biegnie kolejka i nadmorska promenada łącząca turystyczne miejscowości: Lloret de Mar, Santa Susana, Malgrat de Mar i Calellę.Jesli chodzi o gusty kulinarne w tej części Hiszpanii dominują owoce morza, ryby i świeże warzywa przyrządzane na wiele sposobów. Smakosze mięsnych przysmaków zagustują w lokalnej wołowinie i baraninie. W czasie lub przed posiłkiem warto spróbować ‚Pa amb tomàquet’, czyli chleba ze startymi świeżymi pomidorami, olejem z oliwek i odrobiną soli. W upalne dni proponujemy Państwu skosztować produkowanego tradycyjnymi metodami katalońskiego musującego wina cava, które wspaniale ochładza. Czas wolny, kolacja i nocleg w hotelu.

wycieczka barcelona z bliskaDzień 6: Dzień Wolny
Śniadanie. Czas wolny który mogą Państwo przeznaczyć na wypoczynek na plaży, zakupy w La Roca Village Outlet lub zwiedzanie. Kolacja, nocleg w hotelu.
pielgrzymka lourdesDzień 7: Powrót
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Powrót do Polski.
Udostępnij

Comments are closed.