Wycieczka Barcelona Lourdes

W czasie wycieczki odbędą Państwo podróż wzdłuż malowniczego wybrzeża Katalonii aż do Lourdes, zwiedzając po drodze Carcassonne w Francji.  W Carcassonne znajduje się w pełni zachowany średniowieczny kompleks urbanistyczny który rocznie odwiedza kilka milionów turystów. Według legend tutaj właśnie znajduje się schowany Święty Graal którego poszukiwania dalej trwają.

Po jednodniowym pobycie w Lourdes wrócimy do Barcelony gdzie w drodze powrotnej zatrzymamy się na zwiedzenie klasztoru benedyktyńskiego, położonego w masywie górskim Montserrat. Tam właśnie znajduje się figura Matki Boskiej, tzw. „Czarnulki” (La Moreneta).

W czasie wycieczek realizowanych od grudnia do końca marca, pierwszego dnia nie zatrzymujemy się w Carcassonne.

  • Lokalizacja: Hiszpania, Francja.
  • Pobyt: 3 dni.
  • Cena od: zapytaj o cenę i dostępność.
  • Hotel: 3*

  • Opieka polskojęzycznego pilota.

  • Klimatyzowany autokar.

  • Opieka pilota.

  • Ubezpieczenie KL+NNW.

  • Śniadania i kolacje w hotelu

Program Wycieczki Barcelona Lourdes

Dzień 1: Barcelona – Carcassonne – Lourdes

Wyjazd z Barcelony w kierunku Francji wzdłuż malowniczego wybrzeża Katalonii. W czasie podroży zrobimy przystanek w Carcassonne. Miasto które niemalże w całości stanowi wielki kompleks zabytkowy, uznany za największy tego typu średniowieczny zespół zabytkowy w Europie.

Pierwsze ślady osadnictwa w rejonie Carcassonne są datowane na 3500 lat p.n.e. Około 800 p.n.e. wzgórze Carsac było już ważnym ośrodkiem handlu. Carcassonne stało się ważnym punktem strategicznym, gdy Rzymianie ufortyfikowali wierzchołek wzgórza około 100 p.n.e., a później obrali je za stolicę kolonii Julia Carsaco (potem Carcasum). Główna część północnych wałów obronnych pochodzi z tamtych czasów.

Kontynuujemy podróż w kierunku Lourdes. Zakwaterowanie w hotelu. Po kolacji proponujemy udział w wieczornej (o 21:00), procesji z pochodniami.

Dzień 2: Lourdes

Dzień wolny, poświęcony indywidualnej modlitwie i na udział w nabożeństwach – nasz przewodnik będzie do Państwa dyspozycji oraz udzieli Państwu wszelkich informacji i na Państwa życzenie potowarzyszy do wybranych miejsc.

Zwiedzanie Lourdes – największy we Francji i jeden z największych na świecie ośrodków kultu maryjnego i cel pielgrzymek, odwiedzany rocznie przez 6 mln osób z całego świata.

Według nauki Kościoła rzymskokatolickiego 11 lutego 1858 r. przy jaskini Massabielle 14-letniej Bernadecie Soubirous objawiła się Matka Boża. W 1874 w tym miejscu ustawiono statuę Matki Bożej z Lourdes, następnie neogotycką bazylikę. Sama Bernadette Soubirous wstąpiła w 1866 roku do klasztoru Nevers, a w 1933 r. została kanonizowana. Zobaczą Państwo Grutę Objawień, Bazylikę Górną, Kryptę i Bazylikę Różańca Świętego. Nocleg w hotelu.

Dzień 3: Lourdes – Montserrat – Barcelona

Po śniadaniu wyruszymy w drogę powrotną do Barcelony, po drodze zatrzymując się w Montserrat. Pojedziemy z oficjalnym polskim przewodnikiem, gdzie na wysokości 720 m n.p.m znajduje się klasztor Benedyktynów.

Jest tam XVII wieczna bazylika z Czarną MadonnąLa Moreneta – opiekunką Katalonii, to drugie po Santiago de Compostela miejsce pielgrzymek w Hiszpanii. Legenda głosi że wyrzeźbił ją św. Łukasz, a do Barcelony przywiózł św. Piotr. Ukrywana przed Maurami miała zostać cudownie odnaleziona w jednej z grot masywu Montserrat w IX wieku.

W 1920 w gmachu bazyliki powstało muzeum (Museo de Montserrat). Obecnie muzeum posiada obrazy wielu znanych hiszpańskich malarzy, takich jak El Greco, Pablo Picasso, Dali i zagranicznych Caravaggio, Degas, Monet, Tiepolo.

Przyjazd do Barcelony.

Zapytaj o dostępne daty wycieczki Barcelona Lourdes

Prosimy o wysłanie formularza z zapytaniem o dostępne daty wyjazdu zaplanowanej wycieczki lub o cenę i organizację wyjazdu indywidualnego / grupowego w wybranych dniach.

Nasze zaplanowane wycieczki Barcelona Lourdes organizujemy już od 8 osób. Dla osób indywidualnych lub grupowych chcących zwiedzić Lourdes, wysyłamy kosztorys uwzględniający wszystkie wymogi klienta: ilość dni, trasę przejazdu, bilety wstępu i zwiedzanie wskazanych przez klienta obiektów.