Wycieczka Barcelona Walencja Madryt

0

Wycieczka Barcelona – Valencia – Madryt

W ciągu 7 dni odbędą Państwo wycieczkę, która pozwoli poznać urok trzech najbardziej reprezentatywnych miast w Hiszpanii. Zobaczą Państwo najbardziej charakterystyczne atrakcję turystyczne każdego z tych miast. W trakcie podroży zwiedzimy również Tarragonę i Saragossa. W ciągu całej podróży towarzyszyć będzie grupie nasz przewodniki.
Wycieczka Barcelona Walencja MadrytDzień 1: Przylot do Barcelony
Przylot do Barcelony, Hiszpania. Na lotnisku w Barcelonie lub Gironie będzie czekał na Państwa nasz pilot, który będzie Waszym opiekunem aż do dnia wylotu. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
Wycieczka Barcelona Walencja MadrytDzień 2: Barcelona
Po śniadaniu pojedziemy klimatyzowanym autokarem zwiedzać Barcelonę. Oprócz pilota w czasie zwiedzania będzie Państwu towarzyszył oficjalny polski przewodnik. Zwiedzanie rozpoczniemy od Rambli – najsłynniejszej spacerowej ulicy w mieście, która zaczyna się przy Placu Katalońskim i kończy przy pomniku Kolumba. Przejdziemy do dzielnicy gotyckiej ze słynną katedra świętej Eulalii, Placem Królewskim i budynkiem Generalitatu – siedziby Rzadu Autonomicznego Katalonii, stojącym na przeciwko budynku zarządu miejskiego. Przejdziemy Paseo de Gracia aby podziwiać domy Gaudiego: Casa Batllo i Casa Mila – „La Pedrera”- zwana kamieniołomem.Później zobaczymy Katedrę Sagrada Familia – to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w Barcelonie. Następnie pojedziemy do Parque Guell, a stamtąd na wzgórze Montjuic, po drodze zatrzymamy się na stadionie Camp Nou. Na wzgórzu Montjuic oprócz pięknej panoramy całej Barcelony zobaczymy również Stadion Olimpijski i obiekty sportowe, które powstały w mieście z okazji olimpiady. Powrót do hotelu. Nocleg.
Wycieczka Barcelona Walencja MadrytDzień 3: Tarragona
Po śniadaniu wyruszamy do Valencii, po drodze zatrzymamy się w Tarragonie, mieście którego korzenie historyczne sięgają starożytności kiedy to na półwyspie zamieszkiwali Iberowie. W III w p.n.e miasto było warownym obozem rzymskim wykorzystywanym do podboju sąsiednich regionów. W czasie największego rozkwitu było ono jednym z najelegantszych miast całego imperium i zamieszkiwało je około 250 tysięcy osób. Zobaczymy rzymski akwedukt, stare miasto, romańsko – gotycką katedrę, rzymski amfiteatr z czasów Oktawiana Augusta. Kolacja i nocleg w hotelu w Walencji.
Wycieczka Barcelona Walencja MadrytDzień 4: Walencja – Toledo
Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Walencji, trzecie pod względem ilości mieszkańców miasto w Hiszpanii. Zostało ono założona w 138 roku p.n.e. i było zamieszkiwane przez kolonów i żołnierzy rzymskich. W późniejszych czasach Walencja przez ponad 500 lat, poczynając od roku 712 n.e. była pod panowaniem arabskim. Do dnia dzisiejszego można podziwiać wpływ tej kultury na architekturę i zabytki miasta. W czasie wizyty zobaczymy średniowieczne bramy miasta – Torres Serranos z XIV wieku, Pałac Borgiów (Siedziba lokalnego parlamentu), Plaza de la Virgen, Katedrę, Bazylikę Królewska i Pałac de la Generalitat, La Lonja – budynek giełdy jedwabiu, uznany przez UNESCO Światowym Dziedzictwem Ludzkości. Nie ominiemy oczywiście Miasta Nauki i Sztuki które powstało w dawnym korycie rzeki Turia. Będziemy również mieli czas na zwiedzenie Oceanografic Park– Akwarium – które jest trzecim co do wielkości parkiem wodnym na świecie.Po drodze do Madrytu zatrzymamy się zwiedzić Toledo, zwane Miastem Imperialnym, korzenie którego historyczne sięgają epoki brązu. Miasto o bogatej historii, niejednokrotnie mianowane stolicą królestwa i arcybiskupstwa. Poprzez wieki współżyły tu kultury muzułmańska, żydowska i chrześcijańska, każda z nich odciskając swe piętno na architekturze i zabytkach Toledo. Wizyta panoramiczna z przepięknym punktem widokowym. Spacer po starym mieście, Placu Zocodover, zobaczymy dom Greco, XIII – wieczny most św. Marcina, XV – wieczny klasztor św. Jana od Króli. Również wejdziemy do wnętrza Katedry. Kolacja i nocleg w hotelu pod Madrytem.

Wycieczka Barcelona Walencja MadrytDzień 5: Madryt
Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Madrytu, stolicy Hiszpanii. Madryt jest największym miastem w Hiszpanii i trzecim po Paryżu i Londynie, w Europie. Madryt leży 600 m n.p.m. i jest najwyżej położoną stolicą Europy. Jest też jednym z najstarszych miast na naszym kontynencie. Pierwsze historyczne dowody na istnienie stabilnego osadnictwa pochodzą z IX wieku, ery władania muzułmańskiego.W Madrycie zobaczymy Stadion Real Madryt, Arenę Walki Byków, Paseo de Prado, stację kolejową Atocha ze wspaniałym ogrodem tropikalnym wewnątrz, Park Retiro, wzgórze Principe Pio ze Świątynią Debod, Plaza España, ulice Gran Via, Palac Królewski, Plaza de Oriente, Teatr Królewski, Katedrę Santa Maria de Almudena, resztki murów obronnych z 9-go wieku, Kościół św. Sakramentu, calle Mayor, Plaza de la Villa i Targ św. Michała, Plaza Mayor, Plac Puerta del Sol i Plac Neptuna. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

Wycieczka Barcelona Walencja MadrytDzień 6: Saragossa
Po śniadaniu rozpoczniemy powrót na Costa Brava. Po drodze zatrzymamy się na krotką wizytę w Saragossa, miasta z ponad 2000 latmi historii. Pierwsze wiadomości o osadzie pochodzą z drugiej połowy III wieku n.e. Panowanie muzułmańskie nad miastem trwało aż do XI wieku n.e. kiedy to zostaje zdobyta przez Alfonso I, stając się stolicą Królestwa Aragonii. W czasie wizyty zwiedzimy Bazylikę – Nuestra Señora del Pilar. Kolacja i nocleg w hotelu na Costa Brava.
wycieczka hiszpania plazaDzień 7: Dzień wolny
Śniadanie. Dzień wolny który mogą państwo przeznaczyć na odpoczynek na plaży, wycieczkę lub zakupy w La Roca Village Outlet. Kolacja i nocleg w hotelu.
Wycieczka Barcelona Walencja MadrytDzień 8: Powrót
Śniadanie. Dzień powrotu. Transfer na lotnisko.
Udostępnij

Comments are closed.