Wycieczka Barcelona z bliska

0

Siedmiodniowa wycieczka pokazująca uroki Barcelony i okolic

Poznają Państwo uroki i zwyczaje, nie tylko tego pięknego miasta ale i okolic. Zwiedzimy miasto Girona, zwane „Florencją Katalonii” i Figueres, gdzie urodził się Salvador Dali i w którym znajduje się jego muzeum z największą liczbą dzieł artysty. Odwiedzimy również Montserrat, gdzie na wysokości 720 m n.p.m znajduje się klasztor Benedyktynów. Jest to XVII wieczna bazylika z Czarną Madonną – La Moreneta – opiekunką Katalonii. Jest to drugie po Santiago de Compostela miejsce pielgrzymek w Hiszpanii. Oprócz wizyt turystycznych będą Państwo dysponowali czasem wolnym który można przeznaczyć na zwiedzanie, odpoczynek na plaży lub zakupy w La Roca Village Outlet.
wycieczka barcelona z bliskaDzień 1: Przylot do Barcelony
Przylot do Barcelony, Hiszpania. Na lotnisku w Barcelonie lub Gironie będzie czekał na Państwa nasz pilot, który będzie Waszym opiekunem aż do dnia wylotu. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
wycieczka barcelona z bliskaDzień 2: Barcelona
Po śniadaniu pojedziemy klimatyzowanym autokarem zwiedzać Barcelonę. Oprócz pilota w czasie zwiedzania będzie Państwu towarzyszył oficjalny polski przewodnik. Zwiedzanie rozpoczniemy od Rambli – najsłynniejszej spacerowej ulicy w mieście, która zaczyna się przy Placu Katalońskim i kończy przy pomniku Kolumba. Przejdziemy do dzielnicy gotyckiej ze słynną katedra świętej Eulalii, Placem Królewskim i budynkiem Generalitatu – siedziby Rzadu Autonomicznego Katalonii, stojącym na przeciwko budynku zarządu miejskiego. Przejdziemy Paseo de Gracia aby podziwiać domy Gaudiego: Casa Batllo i Casa Mila – „La Pedrera”- zwana kamieniołomem.Później zobaczymy Katedrę Sagrada Familia – to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w Barcelonie. Następnie pojedziemy do Parque Guell, a stamtąd na wzgórze Montjuic, po drodze zatrzymamy się na stadionie Camp Nou. Na wzgórzu Montjuic oprócz pięknej panoramy całej Barcelony zobaczymy również Stadion Olimpijski i obiekty sportowe, które powstały w mieście z okazji olimpiady. Powrót do hotelu. Nocleg.
wycieczka barcelona z bliskaDzień 3: Montserrat
Po śniadaniu pojedziemy z oficjalnym polskim przewodnikiem do Montserrat, gdzie na wysokości 720 m n.p.m znajduje się klasztor Benedyktynów. Jest to XVII wieczna bazylika z Czarną Madonną – La Moreneta – opiekunką Katalonii, to drugie po Santiago de Compostela miejsce pielgrzymek w Hiszpanii. Legenda głosi że wyrzeźbił ją św. Łukasz, a do Barcelony przywiózł św. Piotr. Ukrywana przed Maurami miała zostać cudownie odnaleziona w jednej z grot masywu Montserrat w IX wieku. Ta wycieczka zajmie nam pół dnia. Po powrocie czas wolny, a wieczorem po kolacji pojedziemy na show flamenco. Powrót do hotelu, nocleg.
wwycieczka barcelona z bliskaDzień 4: Girona i Figueras
Po śniadaniu pojedziemy do Girony, jednego z najstarszych miast Kataloni. Posiada liczne zabytki i jedną z najlepiej zachowanych średniowiecznych starówek w Hiszpanii. Następnie zwiedzimy Figueras, miasto gdzie urodził się Salvador Dali, zwiedzimy muzeum artysty które eksponuje największą kolekcje jego dzieł, według katalogu jest ich około 4000. Otworzone w roku 1974 jest jednym z najbardziej surrealistycznym obiektem architektonicznym na świecie, zostało precyzyjnie przemyślane i zaprojektowane przez artystę gdzie nic nie wydaje się dziełem przypadku. Każdy mebel, rzeźba, obraz czy przejście do kolejnych sal jest precyzyjnie zaplanowane tak, aby zaskakiwało i zastanowiło zwiedzającego, wywołując refleksje, zdziwienie, oburzenie, a czasem po prostu śmiech. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
wycieczka barcelona z bliskaDzień 5-6: Dni wolne
Śniadanie. Czas wolny który mogą Państwo przeznaczyć na wypoczynek na plaży, zakupy w La Roca Village Outlet lub zwiedzanie.
Kolacja, nocleg w hotelu.
wycieczka barcelona z bliskaDzień 7: Powrót
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Polski.
Udostępnij

Comments are closed.