Wycieczka Hiszpania Portugalia

0

Wycieczka objazdowa po Hiszpanii i Portugalii

W ciągu dwóch tygodni odbędą państwo podroż poprzez półwysep iberyjski poznając uroki obu krajów. Zwiedzimy najbardziej emblematyczne miejsca turystyczne o urokach których będzie opowiadał nasz przewodnik, towarzyszący państwu w trakcie całej podroży. w Hiszpanii zwiedzimy następujące miasta: Barcelona, Madryt, Avila, Santiago de Compostela i Toledo. W Portugalii zobaczą państwo: Porto, Fatima, Lizbona i Evora. W trakcie podroży zatrzymamy się w Andorze i Lourdes.
Wycieczka Hiszpania Portugalia BarcelonaDzień 1: Przylot do Barcelony
Przylot do Barcelony, Hiszpania. Na lotnisku w Barcelonie lub Gironie będzie czekał na Państwa nasz pilot, który będzie Waszym opiekunem aż do dnia wylotu. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
Wycieczka Hiszpania Portugalia BarcelonaDzień 2: Barcelona
Po śniadaniu pojedziemy klimatyzowanym autokarem zwiedzać Barcelonę. Oprócz pilota w czasie zwiedzania będzie Państwu towarzyszył oficjalny polski przewodnik. Zwiedzanie rozpoczniemy od Rambli – najsłynniejszej spacerowej ulicy w mieście, która zaczyna się przy Placu Katalońskim i kończy przy pomniku Kolumba. Przejdziemy do dzielnicy gotyckiej ze słynną katedra świętej Eulalii, Placem Królewskim i budynkiem Generalitatu – siedziby Rzadu Autonomicznego Katalonii, stojącym na przeciwko budynku zarządu miejskiego. Przejdziemy Paseo de Gracia aby podziwiać domy Gaudiego: Casa Batllo i Casa Mila – „La Pedrera”- zwana kamieniołomem.Później zobaczymy Katedrę Sagrada Familia – to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w Barcelonie. Następnie pojedziemy do Parque Guell, a stamtąd na wzgórze Montjuic, po drodze zatrzymamy się na stadionie Camp Nou. Na wzgórzu Montjuic oprócz pięknej panoramy całej Barcelony zobaczymy również Stadion Olimpijski i obiekty sportowe, które powstały w mieście z okazji olimpiady. Powrót do hotelu. Nocleg.
Wycieczka Hiszpania Portugalia MontserratDzień 3: Montserrat – Andorra
Po śniadaniu wyruszymy do Lourdes, po drodze zatrzymując się w Montserrat i w Andorra la Bella – stolicy Andory. Wizyta z oficjalnym polskim przewodnikiem do Montserrat, gdzie na wysokości 720 m n.p.m znajduje się klasztor Benedyktynów. Jest to XVII wieczna bazylika z Czarną Madonną – La Moreneta – opiekunka Katalonii, to drugie po Santiago de Compostela miejsce pielgrzymek w Hiszpanii. Legenda głosi że wyrzeźbił ją św. Łukasz, a do Barcelony przywiózł św. Piotr. Ukrywana przed Maurami miała zostać cudownie odnaleziona w jednej z grot masywu Montserrat w IX wieku. Andorra la Vella. Historia miasta sięga dziejów datowanych z przed narodzin Chrystusa. Miasto położone jest na południowych stokach Pirenejów na wysokości 1409 m n.p.m., dzięki czemu stała się popularnym kurortem narciarskim. Będziemy tam mieli kilka godzin czasu na odpoczynek, zakupy i spokojny spacer po tym malowniczo położonym miasteczku. Potem kontynuujemy podróż do Lordes. W Lourdes zakwaterowanie, kolacja, Po kolacji proponujemy udział w wieczornej procesji z pochodniami, o godzinie 21:00. Nocleg w hotelu w Lourdes.
Wycieczka Hiszpania Portugalia LourdesDzień 4: Lourdes
Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Lourdes (chętni mogą uczestniczyć w międzynarodowej mszy świętej o godzinie 9:30). Największy we Francji i jeden z największych na świecie ośrodków kultu maryjnego i cel pielgrzymek, odwiedzany rocznie przez 6 mln osób z całego świata. Według nauki Kościoła rzymskokatolickiego 11 lutego 1858 r. przy jaskini Massabielle 14-letniej Bernadecie Soubirous objawiła się Matka Boża, przedstawiając się jej w miejscowym dialekcie: «Que soy era Immaculada councepciou» – «Jestem Niepokalane Poczęcie».W 1874 w tym miejscu ustawiono statuę Matki Bożej z Lourdes, następnie neogotycką bazylikę. Sama Bernadette Soubirous wstąpiła w 1866 roku do klasztoru Nevers, a w 1933 r. została kanonizowana. Zobaczą Państwo Grutę Objawień, Bazylikę Gorna, Kryptę i Bazylikę Różańca Świętego. Następnie wyruszymy do Madrytu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w hotelu po Madrytem.

Wycieczka Hiszpania Portugalia MadrytDzień 5: Madryt
Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Madrytu, stolicy Hiszpanii. Madryt jest największym miastem w Hiszpanii i trzecim po Paryżu i Londynie, w Europie. Madryt leży 600 m n.p.m. i jest najwyżej położoną stolicą Europy. Jest tez jednym z najstarszych miast na naszym kontynencie. Pierwsze historyczne dowody na istnienie stabilnego osadnictwa pochodzą z IX wieku, ery władania muzułmańskiego.W Madrycie zobaczymy Stadion Real Madryt, Arenę Walki Byków, Paseo de Prado, stację kolejową Atocha ze wspaniałym ogrodem tropikalnym wewnątrz, Park Retiro, wzgórze Principe Pio ze Świątynią Debod, Plaza España, ulice Gran Via, Palac Królewski, Plaza de Oriente, Teatr Królewski, Katedrę Santa Maria de Almudena, resztki murów obronnych z 9-go wieku, Kościół św. Sakramentu, calle Mayor, Plaza de la Villa i Targ św. Michała, Plaza Mayor, Plac Puerta del Sol i Plac Neptuno. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

Wycieczka Hiszpania Portugalia AvilaDzień 6: Avila
Po śniadaniu wyruszymy do Santiago de Compostela po drodze zatrzymamy się w Avila. Miasto posiada trzy tytuły królewskie, wszystkie trzy są reprezentowane na fladze miasta w napisie który na niej widnieje: «Ávila del Rey, de Los Leales, y de Los Caballeros». Tutaj będziemy mogli podziwiać piękną panoramę miasta z Cuatro Postes. Zobaczymy bazylikę San Vicente, katedrę i mury obronne miasta. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w hotelu w Santiago de Compostela.
Wycieczka Hiszpania Portugalia Santiago de CompostelaDzień 7: Santiago de Compostela
Po śniadaniu zwiedzimy Santiago de Compostela. Miejsce spoczynku Św. Jakuba Większego jednego z dwunastu apostołów Jezusa Chrystusa. Od średniowiecza znany ośrodek kultu i cel pielgrzymek. Do Santiago de Compostela, które było w tamtym czasie jednym z trzech głównych celów średniowiecznego pątnictwa (obok Rzymu i Ziemi Świętej), wyruszali ludzie wszystkich stanów. Pielgrzymka do grobu apostoła bywała też traktowana jako element resocjalizacji, czy to zadany sobie samodzielnie, czy to nakazany wyrokiem sądowym.Przed katedrą w Santiago de Compostela kupić można pamiątkę, znak rozpoznawczy celu podróży – muszlę pielgrzymią, symbol św. Jakuba. Pierwotnie, po muszlę taką udawano się na pobliskie wybrzeże, skąd była zabierana jako dowód i pamiątka pielgrzymki. Obecnie muszla taka stanowi znak rozpoznawczy pielgrzymów w drodze do Santiago. Zwiedzimy Bazyliki Świętego Jakuba Apostoła, trzeciego pod względem ważności po Jerozolimie i Rzymie, miejsca pielgrzymkowego w świecie chrześcijańskim. Wyjazd do Porto. Kolacja w hotelu w Porto. Zakwaterowanie i Nocleg.
Wycieczka Hiszpania Portugalia PortoDzień 8: Porto
Po śniadaniu zwiedzimy Porto, drugie co do wielkości miasto w Portugalii. Podobnie jak wiele innych miast europejskich, Porto to starożytne miasto, które ma duży dziedzictwo historyczne. Najstarsze informacje o mieście pochodzą z V wieku. Słynne na całym świecie wino Porto wywodzi swoją nazwę właśnie od tego miasta. Zwiedzanie miasta i piwnic w Porto w Vila Nova de Gaia. Zwiedzimy katedrę, kościół św. Franciszka, dzielnice Ribera. Następnie pojedziemy do Coimbra, tutaj zwiedzimy Uniwersytet i jeśli czas pozwoli Izbę pamięci poświęconej siostrze Lucji. Kolacja w hotelu w Fatimie, zakwaterowanie i nocleg.
Wycieczka Hiszpania Portugalia FatimaDzień 9: Fatima
Po śniadaniu będziemy zwiedzali Fatime. W 1917 troje pasterzy z Fatimy – Francisco i Jacinta Marto oraz Lucia dos Santos – ogłosiło, że objawiła im się Matka Boża i przekazała trzy tajemnice fatimskie. Kościół katolicki uznał te objawienia za nie będące w sprzeczności z doktryną. Za cud uznał je w 1930. Zwiedzanie Sanktuarium i Bazyliki Matki Boskiej Różańcowej z grobami Franciszka i Hiacynty. Czas wolny w Sanktuarium na prywatną modlitwę.Następnie pojedziemy do Sintra. Sintra należy do najpiękniejszych miejsc w Portugalii, a z uwagi na serię znajdujących się tu zabytków została ona wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest to miasto szczególne nie tylko z uwagi na atrakcje architektoniczne, ale również z uwagi na malownicze położenie i panujący tu mikroklimat. W Sintra zwiedzimy Palac Narodowy i punkt widokowy Cabo da Roca. Przejazd do Lizbony. W Lizbonie proponujemy wieczorny spacer i punkt widokowy Cristo Rei – zarazem Sanktuarium Chrystusa Króla. Kolacja w hotelu w Lizbonie, zakwaterowanie i nocleg.
Wycieczka Hiszpania Portugalia LizbonaDzień 10: Lizbona
Po śniadaniu zwiedzimy Lizbonę, stolicę i największe miasto w Portugalii, która piętrzy się na siedmiu wzgórzach przy ujściu do oceanu rzeki Tag. Doskonały klimat i słońce przez większą część roku sprawia, że Lizbona nazywana jest białym miastem. Miasto tętni życiem do późnych godzin nocnych i oferuje doskonałe restauracje (gdzie spróbować można najlepszych specjałów portugalskiej kuchni), winiarnie (gdzie degustować można wyśmienite krajowe wina oraz napić się słynnego wina porto), a także różnorodne bary oraz modne kluby nocne.Zwiedzimy katedrę Se, kościół św. Jerzego, Punkt widokowy Portas de Sol, przejdziemy przez Alfame, a potem pojedziemy na Rossio, Winda S.Justa. W dzielnicy Belem, zobaczymy Wieżę, Pomnik Odkrywców, Klasztor Heronimitow i jeśli czas pozwoli tereny Expo i Oceanarium. Kolacja i nocleg w hotelu w Lizbonie.
Wycieczka Hiszpania Portugalia EvoraDzień 11: Evora
Po śniadaniu wyruszymy do Toledo, po drodze zatrzymując się w Evora. Stare miasto Evory jest wpisane na listę Dziedzictwa Narodowego UNESCO. Rzymskie mury otaczające centrum pochodzą już z II w., a pomiędzy wąskimi uliczkami z białymi wapiennymi domami kryją się pozostałości po kulturze rzymskiej, arabskiej, żydowskiej oraz innych ludach, które zamieszkiwały te tereny. Zwiedzimy katedrę, rzymska świątynię i kościół sw. Franciszka. Kolacja w hotelu pod Madrytem, zakwaterowanie i nocleg.
Wycieczka Hiszpania Portugalia ToledoDzień 12: Toledo
Po śniadaniu pojedziemy do Toledo. zwane Miastem Imperialnym, którego korzenie historyczne sięgają epoki brązu. Miasto o bogatej historii, niejednokrotnie mianowane stolicą królestwa y arcybiskupstwa. Poprzez wieki współżyły tu kultury muzułmańska, żydowska i chrześcijańska, każda z nich odciskając swe piętno na architekturze i zabytkach Toledo.Wizyta panoramiczna z przepięknym punktem widokowym. Spacer po starym mieście, Placu Zocodover, zobaczymy dom Greco, XIII – wieczny most sw. Marcina, XV – wieczny Klasztor św. Jana od Króli. Również wejdziemy do Katedry. Z Toledo przejedziemy na Costa Brava. Kolacja w hotelu na Costa Brava, zakwaterowanie i nocleg.
Wycieczka Hiszpania PortugaliaDzień 13: Dzień wolny
Śniadanie. Czas wolny który mogą Państwo przeznaczyć na wypoczynek na plaży, zakupy w La Roca Village Outlet lub zwiedzanie. Kolacja, nocleg.
Wycieczka Hiszpania PortugaliaDzień 14: Powrót
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Polski.
Udostępnij

Comments are closed.