Wycieczka Lourdes i Barcelona 3 Dni

0

Wycieczka Barcelona – Lourdes: wyjazd z Barcelony do Lourdes jest zaprogramowany dwa razy w tygodniu, w każdy poniedziałek i czwartek.

W czasie wycieczki odbędą Państwo podróż wzdłuż malowniczego wybrzeża Katalonii aż do Lourdes, zwiedzając po drodze Carcassonne gdzie oferujemy zwiedzenie pięknego miasta w którym znajduje się w pełni zachowany średniowieczny kompleks urbanistyczny który rocznie odwiedza kilka milionów turystów. Według legend tutaj własnie znajduje się schowany Święty Graal którego poszukiwania dalej trwają. Po jednodniowym pobycie w Lourdes wrócimy do Barcelony gdzie w drodze powrotnej zatrzymamy się na zwiedzenie klasztoru benedyktyńskiego, położonego w masywie górskim Montserrat. Tam wlasnie znajduje się figura Matki Boskiej, tzw. „Czarnulki” (La Moreneta).

Program Wycieczki Barcelona Lourdes

Wycieczka Lourdes Barcelona CarcassonneDzień 1: Wyjazd z Barcelony – Carcassonne – Lourdes
Wyjazd z Barcelony w kierunku Francji wzdłuż malowniczego wybrzeża Katalonii. W czasie podroży zrobimy przystanek w Carcassonne miasto które niemalże w całości stanowi wielki kompleks zabytkowy, uznany za największy tego typu średniowieczny zespół zabytkowy w Europie. Kontynuujemy podróż w kierunku Lourdes. Zakwaterowanie w hotelu. Po kolacji proponujemy udział w wieczornej (o 21:00) procesji z pochodniami.
Wycieczka Lourdes i BarcelonaDzień 2: Lourdes
Dzień wolny, poświęcony indywidualnej modlitwie i na udział w nabożeństwach – nasz przewodnik będzie do Państwa dyspozycji oraz udzieli Państwu wszelkich informacji i na Państwa życzenie potowarzyszy do wybranych miejsc. Zwiedzanie Lourdes – największy we Francji i jeden z największych na świecie ośrodków kultu maryjnego i cel pielgrzymek, odwiedzany rocznie przez 6 mln osób z całego świata. Według nauki Kościoła rzymskokatolickiego 11 lutego 1858 r. przy jaskini Massabielle 14-letniej Bernadecie Soubirous objawiła się Matka Boża, przedstawiając się jej w miejscowym dialekcie: «Que soy era Immaculada councepciou» – «Jestem Niepokalane Poczęcie». W 1874 w tym miejscu ustawiono statuę Matki Bożej z Lourdes, następnie neogotycką bazylikę. Sama Bernadette Soubirous wstąpiła w 1866 roku do klasztoru Nevers, a w 1933 r. została kanonizowana. Zobaczą Państwo Grutę Objawień, Bazylikę Gorna, Kryptę i Bazylikę Różańca Świętego. Nocleg w hotelu.
wycieczka lourdes barcelona
wycieczka lourdes barcelona montressrat monasterioDzień 3: Powrót Lourdes – Montserrat – Barcelona
Po śniadaniu wyruszymy w drogę powrotną do Barcelony, po drodze zatrzymując się w Montserrat. Pojedziemy z oficjalnym polskim przewodnikiem do Montserrat, gdzie na wysokości 720 m n.p.m znajduje się klasztor Benedyktynów. Jest tam XVII wieczna bazylika z Czarną Madonną – La Moreneta – opiekunką Katalonii, to drugie po Santiago de Compostela miejsce pielgrzymek w Hiszpanii. Legenda głosi że wyrzeźbił ją św. Łukasz, a do Barcelony przywiózł św. Piotr. Ukrywana przed Maurami miała zostać cudownie odnaleziona w jednej z grot masywu Montserrat w IX wieku. Przyjazd do Barcelony.
wycieczka-lourdes-barcelona-montserrat

Informacja

Prosimy o kontakt wysyłając wypełniony poniższy formularz lub bezpośrednio poprzez mail info@neskatravel.com

Please wait...
Udostępnij

Comments are closed.