wycieczka szlakiem dawnej barcelony

Szlakiem Dawnej Barcelony, to jedna z najpopularniejszych wycieczek, podczas której można poznać ciekawe zakamarki Starego Miasta i perełki modernizmu.

Czas trwania wycieczki dopasowany jest tak, aby zobaczyć wiele, a przy tym za bardzo się nie nachodzić.

Udostępnij tę historię, wybierz swoją platformę!


Szlakiem Dawnej Barcelony

Czy wiesz kiedy założono Barcelonę? Powstała w starożytności (I wiek p.n.e.) jako kolonia rzymska, rozwinęła się jako jedna z najważniejszych republik kupieckich w basenie Morza Śródziemnego. Wiele osób jest zaskoczonych, gdy dowiaduje się jak bogatą historię ma stolica Katalonii. Barcelona to bardzo stare miasto, spacerując uliczkami starówki natknąć się można na ślady po poprzednich mieszkańcach, wystarczy tylko wiedzieć gdzie i na co zwrócić uwagę.

Ukryte przed turystami placyki, miejsca gdzie nie zawsze łatwo jest trafić, gotyckie i romańskie kościoły, legendy i anegdoty, to tylko niektóre z atrakcji w czasie pieszej wycieczki Szlakiem Dawnej Barcelony.

Trasa jest ułożona tak, aby jak najlepiej wykorzystać czas przeznaczony na zwiedzanie. Niektóre z atrakcji na trasie to Sagrada Familia i historie o geniuszu który stworzył tę niezwykłą budowlę – zarówno te zabawne jak i te z dreszczykiem.

Modernistyczne perełki w tym domy Gaudiego i spacer najbogatszą ulicą Barcelony. Spacer wśród gotyckich kościołów licznie rozsypanych w dzielnicy gotyckiej, miejsca spoza typowego przewodnika, najbardziej zagadkowy kościół . Słynny deptak La Rambla i jeszcze słynniejsza fontanna fanów FC Barcelony z wodą, która jak głosi legenda, może rozkochać cię w Hrabiowskim Mieście.

Odwiedzimy urokliwe placyki przepełnione sekretami dawnych czasów, przemkniemy w pobliżu najważniejszych budynków w mieście i zadumamy się nad rzeźbą pewnej nastolatki, która stała się świętą i patronką Barcelony. Wycieczkę zakończymy w okolicach Katedry Santa Eulalia, w której mieszka… 13 żywych gąsek.

Czas trwania: zależnie od czasu trwania trasy 2 lub 3 godziny.
Cena: zależnie od liczby osób i czasu trwania wycieczki.

Jeśli jesteś zainteresowany tą wycieczką wyślij do nas wiadomość na: eva@neskatravel.com

Podaj terminy pobytu oraz liczbę osób (w tym dzieci i dorośli).